Стоп-факт

УКРАЇНА звільнить Донбас і зможе відновити Донецький аеропорт, який обороняли українські воїни, не шкодуючи своїх життів. Про це сказав у неділю, 20 січня, президент Петро Порошенко на церемонії в Києві, присвяченій пам’яті загиблих військовослужбовців під час оборони Донецького аеропорту.

ФІЛАРЕТ закликав виправити назву ПЦУ. Правильно казати Українська православна церква, підкреслив патріарх. За його словами, назву нової церкви неправильно переклали.

ФІЛАРЕТ розповів про зв’язки церкви і спецслужб. У радянський період КДБ втручався у справи церкви, але зараз СБУ не впливає на її рішення, зазначив патріарх.

ОНУФРІЙ закликав вірян не “блукати” по церквах. Предстоятель Московського патріархату вважає, що Православна церква України, створена у середині грудня, не протримається довго. Нагадаємо, що з моменту проведення Об’єднавчого собору до новоствореної Православної церкви України перейшло вже 100 парафій УПЦ Московського патріархату.

ГРОМАДЯНИ України випередили росіян і стали найбільшою іноземною громадою в Литві. На початку 2019 року в Литві проживали майже 17 тисяч українців. Це майже на 42% більше, ніж рік тому.

У ПРОЦЕСІ розкопок у підвалі однієї з історичних будівель у центрі столиці Узбекистану — Ташкенті — виявлено цінності, втрачені 80 років тому. Відзначається, що вчені з Національного університету Узбекистану знайшли, зокрема, експонати з колекції 1918 року з Ташкентського палацу князя Романова. Знайдено такі речі, як австрійський мікроскоп із золота XIX століття, різні монети, золоті злитки на вісім кілограмів, оброблені золотом книги XVIII-XIX століть з імператорського палацу і чотири раритетні книги про птахів Америки на суму близько 150 тисяч доларів. Крім цього, були знайдені документи часів Узбецького ханства і старовинні рукописи мислителів, які вважали втраченими. Стверджується, що вартість скарбу перевищує один мільйон доларів.

США передали курдам ракети Javelin. Курди використовуватимуть це знаряддя проти турецьких танків, які збираються увійти на півночі Сирії.

ЗМІ назвали умови Японії за договором із Росією. Токіо готове укласти мирний договір із Москвою в разі повернення двох із чотирьох островів Курильської гряди. Нагадаємо, укладення мирного договору є однією з головних проблем у російсько-японських відносинах. Документ так і не був підписаний після закінчення Другої світової війни.

ЖИТЕЛЬ японського острова Хоккайдо Масадзо Нонака, який раніше був визнаний найстарішим чоловіком на Землі, помер у віці 113 років. ІЗРАЇЛЬ і Чад відновлять дипвідносини через 47 років після розриву. У листопаді 1972 року Чад розірвав відносини з Ізраїлем під тиском лівійського лідера Муаммара Каддафі і саудівського короля Фейсала.

У ХАРКОВІ правоохоронці затримали громадянина Іраку, який у стані алкогольного сп’яніння до смерті забив 83-річного сусіда.

БРОНЗОВИЙ призер чемпіонату світу в естафеті 4×100 м, учасниця Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро українка Наталія Погребняк виступатиме за Росію. Наталя вийшла заміж й отримала російське громадянство.

За матеріалами газети
“Ворскла” від 22 січня 2019 року